Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Odpady    Globální oteplování    Energetika    Lesy    Zvířata    Voda    Vodík    Doprava    Fosilní paliva    
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

General Electric dodá turbíny pro elektrárnu v Bangladéši

Technik General Electric
Technik General Electric
Foto: General Electric

2. 8. 2020, 07:00

Společnost General Electric oznámila, že dodá plynové turbíny pro elektrárnu v bangladéšské čtvrti Meghna Ghat. Nové turbíny by měly od roku 2022 poskytovat 718 MW elektrické energie a budou určeny pro posílení zásobování energií ve stále rostoucím indickém městě.

Bangladéš i další indická města hledají další způsoby jak zvýšit efektivitu a urychlit rozvoj energetické sítě díky jejich rychlému růstu. Indie v současnosti patří mezi jednu z nejrychleji se rozvíjejících zemí a tak jsou nároky na energetickou infrastrukturu enormní. I proto v zemi vzniká velké množství projektů na nové elektrárny a to primárně ty s nízkými nebo žádnými emisemi. Do roku 2030 by navíc obnovitelné zdroje v Indii měly tvořit až 60% elektrické energie.

Nové turbíny od společnosti GE zajistí instalaci turbín typu GE 9F.03. Aktualizace na tuto technologii zajistí elektrárně zvýšení výkonu zdroje energie až o 6,7% a až 2% zvýšení účinnosti. Nové turbíny zároveň pomohou ušetřit za údržbu, kterou bude možné provádět až po 32 000 hodinách běhu turbín.

Vyrobená elektrická energie v této elektrárně by mohla od roku 2022 zásobovat až 850 000 domácností v Bangladéši a dodat tak alespoň částečně ekologičtější elektrickou energii pro stabilitu místní sítě.


Líbil se vám článek?

Zdroj: General Electric

Diskuze (0 příspěvků)


Další doporučené články