Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Odpady    Globální oteplování    Energetika    Lesy    Vodík    Voda    Ovzduší    Doprava    Fosilní paliva    Úspora energií
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Zprávy » Vodík » Francouzi plánují skladování vodíku v solných jeskyních

Francouzi plánují skladování vodíku v solných jeskyních


Průzkumníci v jeskyni
Průzkumníci v jeskyni
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

3. 8. 2020    07:00

Francouzský provozovatel rozvodné sítě zemního plynu Teréga a společnost Hydrogène de France společně zahájí studii proveditelnosti projektu na skladování vodíku v solných jeskyních na jihozápadě Francie.

Společnosti podpisem memoranda zahájili spolupráci na pilotním projektu, který by v případě dokončení umožnil uložení vodíkové kapacity až 1,5 GWh. Projekt by měl vyjít na 13,5 milionu EUR a dokončen by mohl být do roku 2024.

Solné jeskyně poskytují ideální prostory pro ukládání vodíku a očekává se, že jejich využití bude k tomuto účelu růst v celé Evropě. Energetický projekt francouzských firem by nyní uložil do jeskyně zásoby vodíku, které by pokryly energetickou spotřebu 400 domácností na jeden rok.

Solné jeskyně v blízkosti obce Carresse – Cassaber v jejíchž útrobách by mohl být projekt začít stavěn v roce 2020 již dříve fungovala jako úložiště plynů a to když ji na ukládání propanu použila francouzská energetická společnost Total.

Podle zmíněných firem by projekt mohl vytvořit až 50 nových pracovních míst a ušetřit téměř 73 000 tun CO2 ročně. Vodík je v současnosti považován za jednu z možností „nového“ hospodářství založeného na bez-emisních zdrojích energie. I proto stále častěji vznikají nové projekty na výrobu, využití a skladování vodíku.

Přidat na Seznam.cz

Zdroj: TerégaVýběr z článků