EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Dánský přepravce Maersk od září ukončí přepravu odpadu do Číny a Hong Kongu

Autor: Martin Bárta
FacebookKomentáře
24. 7. 2020, 20:56
Martin Bárta

Společnost Maersk ukončí od září dopravu odpadu na pevninskou Čínu a do Hong Kongu, společnost tuto informaci oznámila v návaznosti na plány Číny ukončit dovoz odpadu na své území.

Kontejnerová loď Maersk
Kontejnerová loď Maersk
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

Největší světový kontejnerový přepravce – dánská společnost Maersk informovala své zákazníky o ukončení přepravy pevného odpadu do Číny a Hong Kongu. Tento krok Maersk provedl v souvislosti s plány Číny, ukončit do konce roku 2020 dovoz odpadů na své území.

Ukončení přepravy platí pro veškerý pevný odpad včetně papíru, kovového šrotu, použitých plastů, odpadního textilu, chemikálií a dalšího.

Čína své plány na ukončení dovozu odpadů oznámila již v roce 2017 v rámci kampaně na zlepšení životního prostředí. Čína se totiž dlouhé roky potýkala s přebytkem odpadů, který byl na její území exportován z celého světa. Mnoho zemí EU i dalších států tak v posledních letech muselo řešit otázku kam s těmito odpady mezi které patří hlavně odpad plastový – Číňané totiž patřili mezi jejich největší odběratele a zároveň zpracovatele.

Jen v roce 2016 byla Čína největším dovozcem kovového šrotu na světě a na jejím území ho tak skončilo až 27% celosvětového dovozu.

A jaký je váš názor? Podělte se o něj v diskuzi

Autor: Martin Bárta, Zdroj: Maersk


  Diskuze (0 příspěvků)


TémataKrajské zprávyMuBu.cz - magazín, který vás baví
MuBu.cz - lifestylový magazín, který vás baví