Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Odpady    Globální oteplování    Energetika    Lesy    Zvířata    Voda    Vodík    Doprava    Fosilní paliva    
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

ČR zaostává v počtu dobíjecích stanic pro elektromobily, nové chystají především soukromé firmy

22. 6. 2020, 8:39

Ačkoliv je nástup elektromobility v posledních letech znát a registrací nových aut na bateriový pohon přibývá, Česká republika stále zaostává v počtu nabíjecích stanic za okolními státy v čele s Německem.

ČR je nyní již téměř 600 stanic na nabíjení elektromobilů ale oproti Německým číslům které atakují hranici 30 tisíc jde o opravdu slabé číslo, které u nás v posledních letech „zachraňují“ pouze soukromé subjekty díky svým vlastním investicím. Příkladem tohoto přístupu může být spolupráce společností Shell a ČEZ které společně nabídnou nové rychlonabíjecí stanice přímo na čerpacích stanicích Shell. Tento a další podobné projekty tak u nás pomáhají alespoň mírně zvyšovat růst počtu těchto stanic.

Množství dobíjecích stanic u nás tak může nástup elektromobilů přeci jen zbrzdit a to přesto, že počty registrací elektromobilů narůstají i díky povinnosti automobilek snižovat emise jimi vyráběných vozidel.

Problém s elektroauty, které není kde dobíjet ale zatím zdá se nechává tuzemské politiky zcela chladnými. Doufejme tedy, že ČR se včas probudí a bude se snažit alespoň částečně narovnat dlouhý náskok okolních zemí.


Líbil se vám článek?

Zdroj: ČEZ, Svaz dovozců automobilů

Diskuze (0 příspěvků)


Další doporučené články