EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

ČD Cargo chce zlepšit klima, plánuje snížení spotřeby energie na přepravu

Autor: Martin Bárta
FacebookKomentáře
13. 7. 2020, 08:00
Martin Bárta

ČD Cargo - dceřiná společnost Českých drah plánuje investice do nákupu ale nových ale i oprav stávajících lokomotiv nebo zlepšení provozu s ohledem na ekologii. Díky těmto úpravám ČD Cargo pomůže v plnění cílů České republiky na snížení spotřeby elektrické energie.

Lokomotiva ČD Cargo
Lokomotiva ČD Cargo
Foto: ČD Cargo

ČD Cargo, dceřiná společnost Českých drah plánuje do budoucna nákup modernějších lokomotiv, které umožní energeticky úspornější přepravu. Místo vozidel se ztrátovou odporovou regulací tak chce pořídit nové jednotky s polovodičovou bezztrátovou regulací výkonu, které umožňují využívat rekuperace při brzdění.

Společnost se k těmto krokům zavázala podpisem dohody o zvyšování energetické efektivity s Ministerstvem průmyslu a obchodu. Tyto kroky mají zároveň pomoci splnit evropskou směrnici, která ČR a dalším zemím nařizuje snížit každý rok spotřebu energie o 0,8% do roku 2030.

ČD Cargo mimo nákupu nových lokomotiv rovněž modernizuje své stávající motorové lokomotivy čímž ušetří energii ale zároveň zlepší i technické parametry jednotek. Přípravy probíhají i na poli hybridních lokomotiv, které do budoucna přinesou provoz úplně bez emisí. Firma chce také motivovat strojvedoucí k úspornější jízdě.

Podle vicepremiéra a ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka je ČD Cargo první vlaštovkou ve snižování spotřeby energie a ekologického přístupu – další firmy by tak podle něj měly v budoucnu následovat tento trend.

A jaký je váš názor? Podělte se o něj v diskuzi

Autor: Martin Bárta, Zdroj: ČD Cargo


  Diskuze (0 příspěvků)


TémataKrajské zprávyMuBu.cz - magazín, který vás baví
MuBu.cz - lifestylový magazín, který vás baví