Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Odpady    Klima    Energetika    Lesy    Voda    Vodík    Ovzduší    Doprava    Fosilní paliva    Úspora energií
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Zprávy » Úspora energií » ČD Cargo chce zlepšit klima, plánuje snížení spotřeby energie na přepravu

ČD Cargo chce zlepšit klima, plánuje snížení spotřeby energie na přepravu


Lokomotiva ČD Cargo
Lokomotiva ČD Cargo
Foto: ČD Cargo

13. 7. 2020    08:00

ČD Cargo, dceřiná společnost Českých drah plánuje do budoucna nákup modernějších lokomotiv, které umožní energeticky úspornější přepravu. Místo vozidel se ztrátovou odporovou regulací tak chce pořídit nové jednotky s polovodičovou bezztrátovou regulací výkonu, které umožňují využívat rekuperace při brzdění.

Společnost se k těmto krokům zavázala podpisem dohody o zvyšování energetické efektivity s Ministerstvem průmyslu a obchodu. Tyto kroky mají zároveň pomoci splnit evropskou směrnici, která ČR a dalším zemím nařizuje snížit každý rok spotřebu energie o 0,8% do roku 2030.

ČD Cargo mimo nákupu nových lokomotiv rovněž modernizuje své stávající motorové lokomotivy čímž ušetří energii ale zároveň zlepší i technické parametry jednotek. Přípravy probíhají i na poli hybridních lokomotiv, které do budoucna přinesou provoz úplně bez emisí. Firma chce také motivovat strojvedoucí k úspornější jízdě.

Podle vicepremiéra a ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka je ČD Cargo první vlaštovkou ve snižování spotřeby energie a ekologického přístupu – další firmy by tak podle něj měly v budoucnu následovat tento trend.

Přidat na Seznam.cz

Zdroj: ČD CargoVýběr z článků