EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Vlci v minulém roce způsobili v Královehradeckém kraji škody za více jak 1,6 milionu

⚡ 10. 2. 2021, 11:34

Počet případů útoků na hospodářská zvířata ze strany chráněných vlků roste nejen v Královehradeckém kraji. Ten nyní sestavil ve spolupráci s ministerstvy, zástupci obcí i neziskových organizací komisi, která by se problémem měla zabývat. Jen v minulém roce totiž vlci způsobili chovatelům hospodářských zvířat škody za více jak 1,6 milionu korun a v důsledku vlčích útoků zahynulo 183 zvířat.

„Vlci za rok 2020 způsobili úhyn či poranění a následně utracení 183 kusů hospodářských zvířat a částka vyplacená na náhradách přesáhla 1,6 milionu korun. Stát vyplácí náhrady škody, které vznikají zejména na ovcích, ale i skotu a koních. Chovatelům nicméně vnikají i další ztráty, například na přírůstcích, v plemenitbě, ale je zde i permanentní stres a citová újma. Věnovali svým chovům často desítky let a nyní uvažují, zda raději neskončit,“ uvedl náměstek Pavel Bělobrádek odpovědný za oblast životního prostředí, zemědělství a vodohospodářství.


Doporučujeme
Co jsou bleskovky?

Bleskovky jsou rychlé zprávy, které vám přinášíme stručně, jasně a přehledně. Díky bleskovkám získáte rychle všechny potřebné informace bez dlouhého čtení.


Další bleskovky ⚡