HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍOBNOVITELNÉ ZDROJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Ústecký kraj se přidal mezi evropská „vodíková údolí“

⚡ 9. 3. 2021, 10:47

Ústecký kraj pokračuje ve svém úsilí využít vodík pro budoucnost bezemisní dopravy a průmyslu v kraji. Jako první region v České republice se totiž zapojil do evropského partnerství „Hydrogen Valleys“ tedy „vodíkových údolí“, jež svým názvem evokuje proslulé americké Sillicon Valley tedy Křemíkové údolí známé technologickými společnostmi.

„Účast v partnerství Hydrogen Valleys může Ústeckému kraji hodně pomoci například při realizaci a financování projektů spjatých s vodíkovou tematikou, kterých je mimochodem v současnosti v regionu evidováno kolem tří desítek,“ sdělil hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

Ústecký kraj už delší dobu řeší možnost rozvoje dopravy a snížení emisí prostřednictvím většího využití vodíku, který je v kraji díky chemičkám snadno dostupný. Už před více než dvěma lety tak kraj založil takzvanou Vodíkovou platformu Ústeckého kraje, kterou tvoří podniky i organizace města. Cílem této platformy je příprava a realizace aktivit, které podpoří praktické využití vodíku v kraji.

Zapojení v evropském partnerství vodíkových údolí tak kraj přinese možnost spolupráce s dalšími partnery v rámci Evropy. Díky tomu by mohl získat více zkušeností z již realizovaných projektů či se podílet na řešení problematiky globálního oteplování využitím čistého vodíku.


Doporučujeme
Co jsou bleskovky?

Bleskovky jsou rychlé zprávy, které vám přinášíme stručně, jasně a přehledně. Díky bleskovkám získáte rychle všechny potřebné informace bez dlouhého čtení.


Další bleskovky ⚡