EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

O výsadbu stromů ve městech a obcích je zájem, ministerstvo přidává dalších 100 milionů

⚡ 5. 3. 2021, 09:28

O tom, že je o výsadbu nových stromů ve městech a obcích po celé České republice zájem svědčí i to, že obce, města, spolky ale i firmy a občané do současnosti vyčerpali 200 milionů korun, které Ministerstvo životního prostředí na výsadbu připravilo.

Ministerstvo tak v současné době do úspěšného programu přidává dalších sto milionů korun. Nové stromy by měli hlavně v městské zástavbě pomoci v boji proti klimatickým změnám. Stromy totiž fungují jako účinné klimatizace a ochlazují okolí.

„Lidé mají o sázení stromů opravdu obrovský zájem. Jen za první dva měsíce letošního roku nám dorazilo 456 žádostí o podporu v objemu téměř 100 milionů korun. To jsou skutečně rekordní čísla. V dotační výzvě jsme do dnešního dne rozdělili už 200 milionů korun, díky kterým poroste téměř 50 tisíc nových stromů. A dnes také přidáváme do programu dalších 100 milionů korun, aby sázení mohlo dále pokračovat,“ oznámil dnes ministr životního prostředí Richard Brabec.

O dotaci si díky jednoduchým podmínkám může požádat téměř kdokoliv a sázet stromy ve svém okolí tak mohou různé spolky, občané či školy ale i firmy. Jedinou podmínkou je v tomto případě nutnost prokázat, že má dotyčná osoba či organizace prokazatelný vztah k místu kde chce stromy sázet.

Lidé, obce či spolky, které mají zájem požádat o dotaci najdou veškeré informace na webu NPŽP. Pro dobrovolníky, kteří se chtějí účastnit sázení je pak určen web SazimeBudoucnos­t.cz.


Doporučujeme
Co jsou bleskovky?

Bleskovky jsou rychlé zprávy, které vám přinášíme stručně, jasně a přehledně. Díky bleskovkám získáte rychle všechny potřebné informace bez dlouhého čtení.


Další bleskovky ⚡