EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Mladá Boleslav řeší stále větší problémy s nelegálním odpadem i špatným tříděním

⚡ 24. 2. 2021, 10:02

Stále větší množství černých skládek v okolí kontejnerových stanovišť ale i odpady, které patří do sběrného dvora řeší v současnosti každodenně pracovníci společnosti Compag, která zajišťuje úklid, odvoz a likvidaci odpadů v Mladé Boleslavi. Díky tomu, že lidé nedodržují základní povinnosti nakládání s odpady, musí pracovníci některá místa uklízet každý den a odklízet odsud i odpady, které na místě nemají co dělat.

Není tak výjimkou, že u kontejnerových stanovišť nachází pracovníci odpadové společnosti nábytek, elektroniku ale i bílé domácí spotřebiče. Právě tyto odpady by přitom občané měli odevzdávat do sběrného dvora. Některé vysloužilé spotřebiče jako jsou právě lednice či televizory má ale povinnost odebrat zpět i jakýkoliv obchodník při nákupu nového spotřebiče.

Problém je podle města i u recyklova­telných odpadů jako je papír. Díky rychle rostoucí míře objednávek přes internet i díky zavřeným prodejnám v souvislosti s COVID-19, roste i počet kartonových krabic u sběrných kontejnerů. Lidé ale často krabice nesešlapou a kontejner se tak rychle přeplní. Další lidé pak odpad místo uložení do jiného kontejneru či vyhození později odpad jen položí vedle kontejneru. Právě to je ale vytváření černé skládky za kterou hrozí vysoké pokuty.

Podobné potíže jako Mladá Boleslav ale díky bezohlednosti obyvatel stále častěji řeší většina tuzemských měst a obcí, které neustále na občany apelují aby dodržovali jednoduchá pravidla.


Jak nesprávně uložený papír do kontejnerů zabírá místo ukazuje příklad z Hradce Králové:


Doporučujeme
Co jsou bleskovky?

Bleskovky jsou rychlé zprávy, které vám přinášíme stručně, jasně a přehledně. Díky bleskovkám získáte rychle všechny potřebné informace bez dlouhého čtení.


Další bleskovky ⚡


MuBu.cz - magazín, který vás baví
MuBu.cz - lifestylový magazín, který vás baví