EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Kvůli ptačí chřipce platí na Mladoboleslavsku přísnější veterinární opatření

⚡ 9. 3. 2021, 09:13

Mimořádná veterinární opatření nařídila krajská pobočka Státní veterinární správy (SVS) pro Středočeský kraj na Mladoboleslavsku. Opatření bylo úředníky nařízeno kvůli potvrzenému výskytu ptačí chřipky v malochovu slepic a hus v obci Březno. Chovatel nahlásil postupné hynutí chované drůbeže a laboratoř následně potvrdila u uhynulých kusů virus patogenní aviární influenzy tedy ptačí chřipky. Z chovu o 22 kusech drůbeže tak postupně uhynulo 21 kusů, poslední pak musel být utracen.

Okolo ohniska tak SVS vymezí tříkilometrové ochranné pásmo a pásmo dozoru o poloměru deseti kilometrů. Právě v nich tak budou platit přísnější veterinární opatření.

Základním pravidlem jak drůbež ochránit před nákazou je její chov v uzavřených objektech, kde je zamezeno kontaktu s volně žijícími ptáky. U chovů kde to není možné zajistit je nutné minimalizovat rizika kontaminace vody, krmiva či podestýlky trusem volně žijících ptáků. Při jakémkoliv podezření na výskyt chřipky je pak nutné okamžitě kontaktovat krajskou veterinární správu.


Doporučujeme
Co jsou bleskovky?

Bleskovky jsou rychlé zprávy, které vám přinášíme stručně, jasně a přehledně. Díky bleskovkám získáte rychle všechny potřebné informace bez dlouhého čtení.


Další bleskovky ⚡


MuBu.cz - magazín, který vás baví
MuBu.cz - lifestylový magazín, který vás baví