EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

IKEA spouští novou kampaň na podporu opakovatelného využití materiálů

⚡ 16. 3. 2021, 09:08

IKEA v březnu spouští kampaň na podporu udržitelnosti a cirkularity výrobků. Nová kampaň chce za pomoci 25 sekundových spotů ukázat lidem tipy a inspiraci na lepší zařízení domácnosti, které bude ekologičtější a opakovatelně využitelné.

Jeden z reklamních spotů IKEA

IKEA usiluje o to stát se společností s pozitivní uhlíkovou stopou. Zavázala se od roku 2030 používat ve svých výrobcích už jen recyklované nebo obnovitelné materiály. S ohledem na tento plán věnovala IKEA finanční rok 2021 tématu udržitelnosti. Jarní kampaň reaguje na problémy, které trápí mnoho lidí.

„Ke svému nábytku a bytovým doplňkům si často vytváříme vztah. Aby také ne, když představují – dnes více než kdy předtím – kulisy našeho života. A proto než abychom věci, pro které už nemáme využití, vyhodili, radši je hromadíme. To ale není ideální recept pro dobře organizovanou domácnost. V IKEA chceme zákazníkům ukázat, jak se s věcmi rozloučit udržitelným způsobem. Třeba je poslat dál, aby dobře posloužily někomu jinému. Nebo jak kus nábytku ve své domácnosti opravit či změnit k nepoznání a najít pro něj novou funkci. V tomto ohledu pro nás žádný nápad není dost bláznivý,“ říká Šimon Fiala, Sustainability Business Partner IKEA Česká republika.


Doporučujeme
Co jsou bleskovky?

Bleskovky jsou rychlé zprávy, které vám přinášíme stručně, jasně a přehledně. Díky bleskovkám získáte rychle všechny potřebné informace bez dlouhého čtení.


Další bleskovky ⚡