Logo EnergoŽrouti.cz
Můj profil      Vyhledávání
Hlavní stránka    DOMÁCÍ     ZAHRANIČNÍ     NÁZORY
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Zvířata    Lesy    Energetika    Fosilní paliva    Voda    Vodík    Doprava    
Úvod | DOMÁCÍ | ZAHRANIČNÍ | NÁZORY

České Budějovice vloni utratily za likvidaci černých skládek rekordní částku

⚡ 3. 2. 2021, 09:09

Rekordní částku 5,1 milionu muselo v loňském roce zaplatit město České Budějovice za úklid černých skládek. Těch podle náměstka primátora Ivo Moravce přibylo hlavně díky nouzovému stavu. Lidé totiž trávili více času doma a tak uklízeli. Místo aby odpad zlikvidovali podle zákona, došlo často k jeho poházení v okolí kontejnerů a separačních hnízd. V okolí se tak nashromáždili většinou nepotřebné věci z garáží, sklepů ale i šatníků. Město přitom v loňském roce počítalo na úklid s rozpočtem 2,5 milionu, ten ale musel být už v polovině roku navýšen. V roce 2019 přitom na úklid černých skládek padlo 2,3 milionu korun. Stovky podnětů na černé skládky podle magistrátu řeší i městská policie, viníka se ale málokdy podaří vypátrat.
Co jsou bleskovky?

Bleskovky jsou rychlé zprávy, které vám přinášíme stručně, jasně a přehledně. Díky bleskovkám získáte rychle všechny potřebné informace bez dlouhého čtení.


Další bleskovky ⚡