EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Autobusová doprava v Praze by mohla letos zrychlit díky dalším buspruhům

⚡ 26. 2. 2021, 09:35

V letošním roce v Praze přibudou další kilometry buspruhů, které umožňují bezpečný a rychlý průjezd městské hromadné dopravy. Celkově by v letošním roce mělo jít o pruhy o délce více jak 4 km.

„Aby veřejná doprava lákala co nejvíc dalších cestujících a byla konkurenceschopná, potřebujeme maximálně zlepšit podmínky jejího provozu tam, kde tramvaje a autobusy sdílejí uliční prostor s auty. Jsem rád, že díky novým buspruhům ve 20 lokalitách se nám loni podařilo zrychlit průjezd autobusů a zvýšit jejich spolehlivost při cestách Prahou. A to většinou bez zásadního dopadu na ostatní účastníky silničního provozu. Letos v tom budeme pokračovat – rádi bychom zrychlili provoz autobusů v dalších 11 lokalitách,“ uvádí náměstek pražského primátora a radní pro dopravu Adam Scheinherr.

„Přednost autobusů před ostatními automobily je pro nás zásadní nejen z hlediska spolehlivosti jízdních řádů pro cestující, ale také jako možnost využít dostupná vozidla i řidiče co nejefektivněji. Nejvíce se to loni projevilo na páteřní autobusové lince 136 z Jižního na Severní Město, na jejíž trase je přednost autobusů umožněna už na 7 kilometrech. Další zlepšení na této vytížené trase se chystají i v letošním roce v oblasti Vršovic, Vysočan, Proseka či Letňan,“ doplňuje ředitel ROPID Petr Tomčík.

Preference městské hromadné dopravy je velmi důležitá pro zvýšení rychlosti a pohodlnosti tohoto způsobu dopravy a tím i snížení dopravní zátěže nejen v centrech velkých měst. Speciální pruhy pro MHD jsou tak dnes již téměř ve všech velkých městech a jejich rozšiřování probíhá každým rokem.


Doporučujeme
Co jsou bleskovky?

Bleskovky jsou rychlé zprávy, které vám přinášíme stručně, jasně a přehledně. Díky bleskovkám získáte rychle všechny potřebné informace bez dlouhého čtení.


Další bleskovky ⚡